2019-03-18, pirmadienis, 17:27.     Šiandien Viduklėje saulė teka 06:38, leidžiasi 18:39, dienos ilgumas 12:i.

Alf. Svarinsko aikštę Viduklėje Velykų dekoracijomis išradingai papuošė bendruomenės moterys

2018-03-29, Angelė Šarkienė
Alf. Svarinsko aikštę Viduklėje Velykų dekoracijomis išradingai papuošė bendruomenės moterys

Turėdama informacijos, kad ketvirtadienį prieš Velykas bus šventiškai puošiama Alf. Svarinsko aikštė, pasiėmiau fotoaparatą, šiltai apsirengiau ir nužingsniavau pasižmonėti, pafotografuoti. Diena buvo kaip reta žvarbi, stiprus šaltas vėjas stingdė pirštus, šiaušė plaukus.

 

Nepavėlavau, bet nebuvau pirmoji - moterys jau darbavosi. Viena su dideliausiu kirviu aptašė kamieną medelio, kuris bus išpuoštas margučiais ir įstatytas į šaltuoju metų laiku neveikiantį fontaną, kitos ruošė pakabinimui įstabaus grožio darbelius - įviria technika dekoruotus, apmegztus, siūlais apsuktus margučius, kitos "suko lizdus" eglišakiais išklotuose dideliuose vazonuose. 

 

Kalbinu ne taip seniai išrinktą Viduklės bendruomenės pirmininkę, gerai vidukliškiams pažįstamą Reginą Morkuvienę, klausdama - iš kur visas tas grožis, kas organizavo, kas subrandino gražią idėją?

 

- Mintį suburti rankdarbių būrelį man, kaip bendruomenės pirmininkei, išsakė Nijolė Valantinavičienė, - nesustodama darbuotis, pasakoja p. Regina. - Feisbuko paskyroje  https://www.facebook.com/vidukles.bendruomene  kovo 12 dieną buvo įdėtas skelbimas, ir jau kovo 14 susirinko dešimt smalsių, kūrybingų moterų. Visos norėjo viena iš kitos pasimokyti megzti, pinti, marginti kiaušinius ir kitokius darbelius daryti. Šiandien susirinkome būrin tik trečią kartą - papuošti Velykų medį.

 

Visi margučiai, kuriuos matysite pridedamose nuotraukose - ant medelio, stilizuotuose lizdeliuose, - moterų kūryba, jų širdies dalelė, jų dovana vidukliškiams šv. Velykų išvakarėse. Nuotraukose atpažinsite ir  energingas Raseinių Kultūros centro Viduklėje  darbuotojas Aivą Gailienę bei Ligitą Matelienę,  - nepaklausiau, gal  ir jos lanko rankdarbių būrelį?!  

 

Net neabejoju, kad praeinantiems, pravažiuojantiems pro šalį velykinis margučiais ir spalvotais kaspinėliais papuoštas medelis ir kitos dekoracijos sukels gerus jausmus, džiugins akis ir širdis.

 

Ačiū darbščioms, savo laisvalaikio, darbo, pagaliau ir lėšų negailinčioms moterims, ir tegul jų užsiėmimus lydi sėkmė, originalūs sumanymai! Tikimės įvairiomis progomis pamatyti jų darbų, o aš pažadu vieną kurią dieną apsilankyti rankdarbių būrelio užsiėmimuose ir pasidomėti, kaip, iš ko gimsta grožis. Įspūdžiais pasidalinsiu su visais.

 

Angelė Šarkienė

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai