2022-06-30, ketvirtadienis, 12:28.     Šiandien Viduklėje saulė teka 04:57, leidžiasi 22:11, dienos ilgumas 17:14.

KTU studentai ketina parengti keletą Viduklės miestelio urbanistinės ir architektūrinės koncepcijos variantų

2019-10-23, paskelbė Giedrius Germanavičius
KTU studentai ketina parengti keletą Viduklės miestelio urbanistinės ir architektūrinės koncepcijos variantų

Spalio 22 dieną Viduklėje lankėsi Kauno technologijos universiteto Architektūros programos magistrantūros studentai iš įvairių pasaulio šalių.


Atvykę svečiai išsibarstė po miestelį ir savo akimis įvertino vietovę. Nors ūkanotas oras buvo labiau paslapties kūrėjas, tačiau jau patyrusios būsimų architektų akys sugebėjo įvertinti situaciją.


Po pavienės apžiūros visa grupė vyko į galbūt problematiškas/spręstinas miestelio vietas, apžiūrėti ir pateikti jų sprendimų galimybes, remiantis inovatyviausia pasaulyje taikoma praktika.


Vėliau seniūnijos salėje KTU studentai su Viduklės seniūnijos darbuotojais, bendruomenės atstovais, Raseinių raj. savivaldybės atstovais ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazistais surengė bendrą užsiėmimą, kuomet vidukliškiai pasidalinę į grupes ir padedami svečių galėjo pareikšti savo norus, pageidavimus kuriant miestelį. KTU dėstytojos dr. Jurgos Vitkuvienės pasiūlyta žaisminga vietos mentalinio žemėlapio modeliavimo metodika leis studentams lengviau suprasti mūsų poreikius, vizijas bei atskleisti miestelio tapatybę.


Tai buvo maloni patirtis visiems dalyviams, o Viduklės gimnazistams, kuriems nebuvo kalbos barjero, užmegzti ir draugiškus kontaktus.


Viduklės miestelio bendruomenė ir Viduklės seniūnija bendradarbiaudama su Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos fakultetu ketina parengti keletą Viduklės miestelio urbanistinės ir architektūrinės koncepcijos variantų.


Bendradarbiavimo esmė – parengti keli Viduklės miestelio plėtros koncepciniai modeliai, apimantys fizinę infrastruktūrą ir jos raidą, o taip pat ir tapatybės įsisavinimo ir komunikacijos aspektus. Atsižvelgiant į rekreacinį ir ekonominį Viduklės miestelio ir jo apylinkių potencialą, manytina, jog architektūrinės koncepcijos būtų naudingos tiek rengiant savivaldybės strateginius planus, tiek ir bendra prasme – pereinat nuo „kietosios“ infrastruktūros sampratos į veiklas akumuliuojančios infrastruktūros sukūrimą. Taip pat nemažiau svarbus ir miestelio tapatybės komunikacijos aspektas siekiant pritraukti turistus ar naujus gyventojus, o tai ir būtų pagrindinė nauda miesteliui.


Numatyta, jog KTU Architektūros programos magistrantūros studentai atlikę žvalgomuosius vietovės tyrimus, taip pat socialinį kokybinį tyrimą bendruomenėje KTU studijų rudens semestro pabaigoje, 2020 metų sausio mėnesį, pristatys savo idėjas architektūrinės koncepcijos forma, vizualizacijų pavidalu.


Bendruomenės vardu dėkojame dr. Kastyčiui Rudokui už tarpininkavimą, Raseinių rajono vyr. architektui Armandui Mockui už visokeriopą pagalbą.


Taip pat dėkojame Stasiui ir Aretui Liatukams svariai prisidėjusiems prie pirmo bendradarbiavimo etapo įgyvendinimo.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai