2021-09-20, pirmadienis, 01:24.     Šiandien Viduklėje saulė teka 07:14, leidžiasi 19:33, dienos ilgumas 12:18.

Raseinių šilumos tinklai apie šilumos energijos taupymo priemones (2)

2020-10-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių šilumos tinklai apie šilumos energijos taupymo priemones

Išlaidos šildymui ir karštam vandeniui sudaro didžiąją dalį mokesčių už būstą, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į jos taupymą.


Šilumos energija reikalinga ne tik tinkamai temperatūrai patalpose palaikyti, bet ir šilumos nuostoliams kompensuoti. Todėl šilumos suvartojimą daugiabučių namų ir kitų pastatų šildymui lemia pastatų būklė. Šilumos energijos nuostolius pastate galime įvertinti taip: pro sienas prarandame apie 35%, pro langus – 37%, pro stogą – 15%, pro rūsio perdangą – 13% šilumos.Jeigu Jūsų buto kvadratinio metro šildymui suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį yra 25 kWh ir daugiau, rekomenduojame rimtai apsvarstyti galimybę renovuoti pastatą, nes tai yra vienintelis kelias gerokai sumažinti šilumos nuostolius. 


Jeigu elektros vartojimą galite sumažinti racionaliai ją vartodami, šilumos vartojimas, deja, daugiausia priklauso nuo pastatų, kuriuose gyvename ar dirbame būklės. Todėl kompleksinis pastatų atnaujinimas yra neabejotinai geriausias sprendimas, suteikiantis visas galimybes efektyviai vartoti šilumą ir gauti mažesnes sąskaitas.


 
1. Jeigu Jūs gyvenate daugiabutyje ir mokate už dalį viso namo suvartotos šilumos, nerenovavus namo šilumos kaštus galima būtų mažinti atliekant smulkius šilumos mazgų pagerinimo darbus:


Izoliuokite šilumos punkto elementus. Labai dideli šilumos nuostoliai patiriami, kai neizoliuojami ar tik iš dalies izoliuojami vamzdynai, sklendės, čiaupai, ventiliai ir kita šilumos punkte esanti armatūra.


 
2. Esant galimybei, automatizuokite šilumos punktą. Įdiegus automatizuotą šilumos punktą įmanoma ženkliai sumažinti šilumos vartojimą pastate, nes sistema, patalpose automatiškai palaikydama vartotojo pasirinktą patalpų temperatūrą, reaguoja į lauko temperatūros pokyčius ir, esant aukštesnei lauko temperatūrai į radiatorius tiekia žemesnės temperatūros karštą vandenį.

Tinkamai sureguliavę šilumos punktą, sąskaitas už šildymą galite sumažinti bent 15 procentų. Automatizuoto šilumos punkto daugiabutyje elektroninio reguliatoriaus pagalba galima nustatyti tokį šilumos režimą, kad, pavyzdžiui, nakties metu į radiatorius būtų tiekiama mažiau šilumos, būtų žemesnė ir karšto vandens temperatūra.

 

3. Tam, kad namo šildymo sistema būtų subalansuota, reikia, kad radiatorių ir jų sekcijų kiekviename bute būtų tiek, kiek numatyta namo sistemos projekte. Jei bute primontuoti papildomi radiatoriai, tai vieniems būna per šilta, kitiems šalta. Tiems, kam per karšta,  atidaro langus ir leidžia šilumą lauk. Tokiu būdu tenka daugiau mokėti visam namui, kadangi šiluma skirstoma proporcingai pagal plotą.

Gyventojai už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas kiekvieną mėnesį atsiskaito su prižiūrėtoju  ir turi teisę reikalauti iš jo kokybiškų paslaugų - šiuo atveju šilumos punkto įrenginių tinkamos techninės būklės palaikymo ir optimalaus gyventojų poreikius atitinkančio energijos vartojimo grafiko nustatymo automatizuotame šilumos punkte.

 

UAB „Raseinių šilumos tinklai“ informacija

 

Contact form

 

Baisu 2020-10-09 07:00:19 IP: 78.60.82.210

Renovavo, atnaujino katilinę,vamzdynus,o šilumos kaina Raseiniuose pabrango net18 proc.,kaip skelbia žiniasklaida tai didžiausias brangimas Lietuvoje,nors beveik visur smarkiai atpigo.Pvz.,tokio pat dydžio Jurbarke berods 3 kart pigiau.Gal ponai iš valdžios paaiškins?

 

korupcijos lizdas-Raseiniai 2020-10-08 13:33:05 IP: 78.60.26.74

Kada bus teisiami tie,kurie taip nuo Ač0 laikų davarė šilumos tinklus,kad 18 proc. pabrangino Raseiniams,kai didžioji dauguma miestų -atpigino.Šios dienos vardadieniai