2020-07-13, pirmadienis, 04:29.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:11, leidžiasi 22:01, dienos ilgumas 16:49.

Raseiniuose ir Viduklėje buvo įvesti planai „Skydas“

2015-04-24, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseiniuose ir Viduklėje buvo įvesti planai „Skydas“

Šią savaitę, Raseiniuose ir rajone, bemaž kiekvieną dieną buvo randama sprogmenų ir vykdomas planas „Skydas“. Visos operacijos buvo įvykdytos sėkmingai. Vakar išminuotojams buvo nemažai darbo, nes vien Raseiniuose ir rajone buvo du iškvietimai.

 

2015-04-23 09:58 Raseinių r., Viduklės sen., Šienlaukio kaime, buvo įvestas planas „Skydas“. Ugniagesiai gelbetojai budėjo radinio vietoje. J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai sprogmenį išsivežė sunaikinimui.

 

 

2015-04-23 10:33 Raseiniuose, Vilniaus g. 115, buvo vykdomas planas „Skydas“. Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai keturis sprogmenis išvežė sunaikinimui.

 

Portalas manoraseiniai.lt pasiteiravo, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Giedriaus Stonio, kodėl pastaruoju metu tiek daug sprogmenų randama Raseiniuose ir rajone.

 

„Tai Antrojo pasaulinio karo laikų užsilikę sprogmenys, kartais randami ir Pirmojo pasaulinio karo sprogmenų. Šioje vietoje buvo fronto linija. Taip pat reikia atsiminti viena: kad ir kaip būtų giliai užkasti sprogmenys, įšalas juos vis tiek iškelia į žemės paviršių. Tik laiko klausimas, kada tie sprogmenys išlįs į viršų. Kiekvienais metais randama nemažai sprogmenų“ - pasakojo Gierius Stonys.

 

Būtina žinoti, kad, radus įtartiną ar į sprogmenį panašų daiktą, reikia perspėti apie pavojų šalia esančius žmones, jokiu būdu jo neliesti, nemėginti nukenksminti sprogmens patiems ir neleisti to daryti kitiems, nes tai kelia pavojų ir jiems, ir aplinkiniams. Žmogus apie rastą sprogmenį turėtų pranešti paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu 112, pasitraukti nuo radinio į saugią vietą, o atvykusiems pareigūnams suteikti informaciją apie jį. Tuomet policijos pareigūnai, įvertinę situaciją, užtikrins saugumą ir priims sprendimus, kaip su tuo sprogmeniu elgtis, kad nekiltų pavojus aplinkiniams.

 

 

Asociatyvi nuotrauka

Contact formŠios dienos vardadieniai