2020-07-06, pirmadienis, 14:20.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:03, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:4.

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai įteikta Gedimino bokšto vėliava

2018-01-02, paskelbė Romena Antanavičienė
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai įteikta Gedimino bokšto vėliava

2018 m. sausio 1-oji Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bendruomenei buvo kitokia, nei iki šiol. Ir ne tik todėl, kad prasideda Nepriklausomos Lietuvos 100-mečio metai. Ir ne tik todėl, kad pirmąją Naujųjų metų dieną būrelis mokinių ir mokytojų dalyvavo Vėliavos dienos minėjime Vilniuje. Šią dieną Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai pačioje Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje – buvo įteikta, perduota saugoti,  Lietuvos valstybės vėliava, 2017-aisiais plevėsavusi Gedimino pilies bokšte. Šis apdovanojimas yra skiriamas vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusiai ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.

Iškilmingoje šventėje, Gedimino paminklo papėdėje vykusioje ceremonijoje dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Lietuvos kariuomenes kūrėjai savanoriai, kovų už Lietuvos laisvę dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai, Vilniaus miesto bendruomenės nariai ir miesto svečiai.

Renginį organizavo Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pilietinę dvasią stiprino Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, gausus būrys Lietuvos karių.

Prieš pakeliant naująją trispalvę, giedant Tautinę giesmę, Garbės sargybos kuopos kariai nuleido visus 2017 metus bokšte plevėsavusią vėliavą ir ją, nuo Gedimino kalno iškilmingai parnešę į aikštę, įteikė Viduklės Simono Stanevičiaus direktorei Danutei Janukienei ir mokinių atstovams. Po to gimnazijos vardu kalbėjo gimnazistas Edgaras Blažys. Jis sakė:  „Mes džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos bendruomenės darbais, sumanymais kalbinama gimtinės, Tėvynės žemė atsiliepia. Mes girdime jos šneką, mes jaučiame jos alsavimą. Dėkojame Jums, kad įvertinote tai, ką darome su meile ir užsidegimu. Mums didelė garbė gauti Gedimino bokšto vėliavą šiandien, artėjant Lietuvos 100-mečiui. Tai mus dar labiau įpareigoja pasirinktu keliu eiti su didesne atsakomybe ir atsidavimu“.

 

Kad tai didelis įvertinimas, tuo metu aikštėje niekas neabejojo. Ir garbūs pareigūnai, ir eiliniai miestiečiai ar miesto svečiai priėję sveikino vidukliškius. Žinoma, didžiulį dėmesį rodė ir  pulkas žiniasklaidos atstovų. Taip pat šiame renginyje dalyvavo ir gerbiamas vidukliškis, alpinistas Vladas Vitkauskas. Gerbiamas V.Vitkauskas sakė, kad kai per LRT išgirdo, jog vėliava bus įteikiama jo mokyklai, negalėjo nesudalyvauti, ir, nešinas savo prieš daugelį metų gauta bokšto vėliava, atvyko pasveikinti ir palaikyti vidukliškių.

Po oficialios ceremonijos visus vidukliškius ir renginio svečius organizatoriai pakvietė į Krašto apsaugos ministeriją pietums. Čia tiek ministras, tiek kiti gerbiami asmenys išsakė daug gražių žodžių Viduklės gimnazistams, žavėjosi visų dalyvių įvaizdžiu (uniformomis) ir  kultūra,  užsimezgė naujos pažintys, leisiančios geriau pažinti Lietuvos valstybės institucijų veiklą, gauti kvietimai tolimesniems ryšiams palaikyti.

Netruko prabėgti puiki pirmoji Naujųjų metų diena. Įspūdinga, žadinanti pilietinius jausmus, skatinanti didžiuotis savo Lietuva ir savo gimnazija. Sausio 4-ąją, pirmą dieną po atostogų, šis ypatingas įvertinimas ir dovana bus pristatyti gimnazijos bendruomenei. Tai labai graži metų pradžia. Tai prasmingas žingsnis į Lietuvos 100-metį.

Romena Antanavičienė

Contact formŠios dienos vardadieniai